Український біометан потенційно може витіснити російський газ із ринку ЄС.


Участь заступника міністра енергетики України Миколи Колісника в щорічній конференції Ukrainian Energy Security Dialogue, присвяченій актуальним питанням енергетичної безпеки України та Європейського регіону, є доказом того, що Україна активно інтегрується у Європейський Союз. Колісник відзначив, що Україна рухається в напрямку відновлюваної енергетики і альтернативних джерел енергії, що є вимогою ЄС. Виступаючи на дискусії "Енергетична безпека та кліматичні цілі: синергія чи контрадикція", він наголосив на необхідності забезпечення синергії між цими цілями. Також представниця Європейської Комісії Йоланда Гарсія Мескіта підтвердила, що ЄС продовжуватиме допомагати Україні у гармонізації законодавства щодо природних газів, оскільки це важливо для експорту, зокрема біометану.
Микола Колісник висловив погляд, що український біометан у майбутньому зможе замінити російський газ на ринку ЄС. Також він подякував представниці Європейської Комісії та її колегам за підтримку української енергетики на шляху до євроінтеграції.
Під час конференції також обговорювалися питання декарбонізації енергетики, розвитку відновлюваних джерел енергії, розподіленої генерації та систем накопичення енергії. Микола Колісник підкреслив, що Україна має значний потенціал у вітро- та сонячній генерації, а також у геотермальних технологіях. Міністерство енергетики працює над формуванням паспортів енергонезалежності для регіонів з урахуванням особливостей кожної області з метою подальшого розвитку відновлюваної енергетики та розподіленої генерації.
Читайте також
- Росія вдарила по полігону на Сумщині, загинули та поранені нацгвардійці: командира усунули, трагедію розслідують
- Штурми ворога: росіяни атакують Костянтинівку з двох напрямків
- Росія розраховує на ефект виснаження України – полковник Бундесверу
- Втрати ворога станом на 21 травня 2025 – Генштаб ЗСУ
- Повітряна атака на Суми: ворог атакував промислові об'єкти
- Фон дер Ляєн: Оборонне партнерство ЄС і Британії відкриває нові можливості підтримки України