Українці можуть платити за світло вдвічі менше: кому доступна знижка вже з травня.


Тариф на електроенергію для побутових споживачів в Україні в травні 2025 року залишиться незмінним і складатиме 4,32 гривні за кіловат-годину. Деякі громадяни зможуть скористатися пільговими умовами оплати. Про це повідомляє "24 канал".
Власникам двозонних лічильників надаються значні можливості для економії. У денний час (з 7:00 до 23:00) діє стандартний тариф у розмірі 4,32 грн/кВт·год, а у нічний період (з 23:00 до 7:00) вартість електроенергії знижується вдвічі — до 2,16 грн/кВт·год.
Для мешканців будинків без централізованого теплопостачання, які опалюють житло електрообігрівачами, також діяли пільги під час опалювального сезону. Вони платили знижений тариф — 2,64 грн/кВт·год.
Але з кінцем опалювального сезону ця знижка більше не справджується. Пільги також передбачені для учасників бойових дій, які мають право на достроковий вихід на пенсію за віком та наявністю відповідних підстав.
У міжчасі Кабінет міністрів України прийняв законопроєкт, який встановлює нові правила щодо користування пільгами на оплату житлово-комунальних послуг.
В розмові з представником уряду у Верховній Раді Тарасом Мельничуком було повідомлено, що пільговим особам тепер необхідно використовувати надані їм кошти виключно для оплати послуг, які вони споживають щомісяця. Якщо ці кошти не використовуються за призначенням, Кабмін може встановити додаткові умови, при яких пільги можуть бути зупинені.
Нагадаємо також про новий стандарт 230В в Україні: чи потрібні стабілізатори та що буде з тарифами.
Читайте також
- ПФУ роз'яснив порядок отримання субсидій на оренду житла для ВПЛ: куди звертатися та які документи необхідні
- Путін змінив командувача Сухопутних військ: аналітики ISW пояснили, що задумав диктатор
- ЗСУ показали українську зброю, яка вогняною кулею спалює ворога
- Мешканець Дніпра влаштував автоцвинтар серед багатоповерхівок
- Командир християнського підрозділу «Братство» розповів про чудо на війні
- Мав винятковий хист до малювання, мріяв про власну сім’ю. Згадаймо Михайла Головатого