Українцям показали, як відрізняються тарифи на воду у різних містах: зміни з 1 листопада.


Українці продовжать сплачувати за воду зі старими тарифами
Більшість українців продовжать сплачувати за воду за тарифами, що були встановлені на початку вторгнення. Проте жителям малих громад може загрожувати подорожчання послуг водопостачання.
За інформацією Мінфін та НКРЕКП, тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення великих міст залишаються незмінними з 24 лютого 2022 року. Спроба підвищити їх на 20-30% у липні 2023 року була скасована після втручання президента та уряду.
Тарифи на воду розподіляються на дві категорії споживачів. Перша категорія включає мешканців приватного сектору та колективних споживачів без господарської діяльності у сфері водопостачання. Друга категорія охоплює жителів багатоквартирних будинків, які отримують послуги через внутрішньобудинкові системи.
У малих громадах, де не потрібне погодження з НКРЕКП, місцева влада самостійно регулює тарифи. Прикладом можуть бути два міста Черкащини. У Каневі з 1 листопада тариф зросте на 10 грн і становитиме 73,50 грн за послуги централізованого водопостачання та водовідведення. У Смілі після двох підвищень з початку війни тариф склав 80,34 грн.
Читайте також
- Тарифи Трампа вплинули на відносини між країнами Перської затоки та Азії
- "Доступні кредити": як бізнес використовує пільгові займи
- Енергетика, оборона, інновації: які сектори матимуть перевагу на Ukraine Recovery Conference 2025
- Рейтинг схвалення Трампа впав до найнижчого рівня з початку другої каденції
- Бюджет отримає рекордну суму від НБУ: названо цифру
- Майже Hi-Fi: lifecell покращив дзвінки VoLTE для абонентів