Право на спадщину — що буде, якщо не прийняти майно.

Право на спадщину — що буде, якщо не прийняти майно
Право на спадщину — що буде, якщо не прийняти майно
Прийняття спадщини в Україні регулюється Цивільним кодексом. Згідно із законом, у спадкоємця є 6 місяців з дня смерті родича, аби подати заяву до нотаріуса про прийняття спадщини. Якщо цього не зробити, вважається, що людина відмовилася від майна.

Про те, що буде, якщо вчасно не звернутись по отримання спадщини, пояснили в Міністерстві юстиції України.

Скільки є часу на прийняття спадщини

Автоматично спадкоємцями вважаються особи, які проживали зі спадкодавцем на момент його смерті (якщо не відмовились письмово), а також неповнолітні та малолітні діти й люди з обмеженою дієздатністю. Їм не потрібно подавати заяву про прийняття спадщини, вони отримують майно автоматично.

Однак для решти спадкоємців умови інші — їм потрібно у 6-місячний термін звернутись до нотаріуса. Однак іноді люди пропускають цей строк. Причини можуть бути різними:

  • тривале відрядження;
  • не мали змоги звернутися через війну чи надзвичайні обставини;
  • перебування на лікуванні або були тимчасово непрацездатні;
  • не знали про смерть родича, бо інші спадкоємці приховали цю інформацію тощо.

Що робити, якщо пропустили 6 місяців

Ті, хто пропустив шестимісячний строк для прийняття майна, можуть отримати письмову згоду інших спадкоємців. Якщо всі, хто вже прийняв спадщину, погоджуються, ви маєте право звернутися до нотаріуса або до уповноваженої особи в органі місцевого самоврядування для оформлення своєї частки.

Інший варіант — подати заяву до суду. У разі наявності поважних причин пропуску строку суд може надати додатковий час для подачі заяви на спадщину.

Прийняття спадщини відбувається упродовж 6 місяців з дня смерті спадкоємця. Якщо цей термін пропущено, є кілька способів вирішення ситуації: отримати згоду інших спадкоємців або звернутися до суду для отримання додаткового часу.

Читайте також

Реклама