Підтримка війни Росії проти України: США окреслили наслідки для китайських компаній.


Міністр фінансів США Джанет Єллен попередила Китай про наслідки, які чекають китайські компанії, якщо вони нададуть допомогу Росії в її агресії проти України.
Єллен заявила про це під час віртуальної зустрічі з віцепрем'єром Китаю Хе Ліфеном, передає Голос Америки.
"Вона наголосила на значних наслідках, з якими зіткнуться компанії, включно з китайськими, якщо вони нададуть матеріальну підтримку війні Росії проти України", - мовиться в заяві міністерства фінансів.
У середині грудня Сполучені Штати запровадили санкції на двох громадян Китаю та пов'язану з ними компанію, що базується в Об'єднаних Арабських Еміратах. США звинувачують їх у тому, що вони діяли як агенти для сприяння відмиванню грошей і послугам з конвертації криптовалюти на користь КНДР.
На початку грудня США запровадили нові санкції з метою обмежити здатність Китаю виробляти складні мікрочипи, які можуть бути застосовані для сучасної зброї та військових технологій штучного інтелекту.
Згідно з рішенням Міністерства торгівлі США від 2 грудня, до санкційного переліку увійшло 140 компаній, включаючи фабрики мікрочипів, інвестиційні компанії, що фінансують модернізацію війська Китаю, тощо.
У розмові з Хе Ліфеном Єллен також висловила занепокоєння щодо "зловмисної кіберактивності", яку здійснюють китайські державні суб'єкти.
"Міністерка Єллен... висловила серйозне занепокоєння з приводу зловмисної кіберактивності спонсорованих державою КНР акторів і як це може вплинути на двосторонні відносини", - повідомило міністерство фінансів, описавши розмову як відверту, глибоку та конструктивну.
Проблеми кібербезпеки та виробництва мікрочипів
Як нагадує агентство Reuters, минулого місяця Міністерство фінансів повідомило, що невизначену кількість його комп'ютерів було зламано китайськими хакерами в тому, що воно назвало "великим інцидентом" після зламу підрядника BeyondTrust, що надає послуги з кібербезпеки.
Ці атаки сталися тоді, коли адміністрація Байдена працювала над покращенням зв'язків з Китаєм і над покращенням управління конкурентними відносинами, зокрема шляхом створення економічних і фінансових робочих груп.
Неринкова політика та надлишок промислових потужностей
Єллен також попередила Китай щодо неринкової політики та практики Пекіна щодо надлишку промислових потужностей, які завдають шкоди американським працівникам і компаніям.
Єллен виступила з подібним повідомленням під час зустрічі з Хе в Пекіні у квітні, попереджаючи його стримати надлишок промислових потужностей до того, як президент Джо Байден оголосив про різке підвищення тарифів на китайські електромобілі, батареї, сонячні продукти та напівпровідники.
Єллен попередила, що якщо ці проблеми не вирішити, вони продовжуватимуть негативно впливати на двосторонні економічні відносини між США та Китаєм.
Читайте також
- Авіаекперт: ворог задіяв цілий дивізіон для удару по Києву
- Естонія створить військову базу поблизу кордону з Росією
- МВФ прогнозує критичне зростання державного боргу України
- Сікорський: Росія має відповідати за війну в Україні і юридично, і фінансово
- Росія вдарила по Києву ракетами та шахедами: у мережі показали жахливі кадри наслідків
- Ексрадник президента Польщі: Росія хоче нейтралізувати Центральну Європу