Неприємний "сюрприз" у платіжках за доставку газу: українці мають платити навіть без споживання, інакше – суд.


Українські газові компанії мають намір подати до суду на громадян, які не оплачують послуги з доставки природного газу, навіть якщо вони не користуються цим видом палива. Про це інформує видання "Oboz.ua".
Згідно з чинними правилами, кожен споживач, який підключений до газової мережі, зобов'язаний щомісяця сплачувати за послуги доставки. Ці кошти використовуються для підтримки та ремонту газової інфраструктури операторами газорозподільних мереж.
З 2025 року зміниться система розрахунків. "Плата за газ буде розраховуватися на основі фактичного споживання протягом періоду з жовтня 2023 по вересень 2024 року", - повідомляють експерти галузі.
Тарифи на доставку значно варіюються залежно від регіону: наприклад, у Києві ця послуга коштує 31,99 грн, а в Луцьку - 156,9 грн.
Для споживачів, у яких є підключення, але не використовується газ, встановлено фіксовані норми річного споживання: 39 кубометрів для приготування їжі, 126 кубометрів для підігріву води та 314 кубометрів для опалення.
Така ситуація особливо стає проблемою для українців, що проживають за кордоном. Виявлено випадки, коли біженці, які повертаються через кілька років, отримують судові рішення про стягнення заборгованості за доставку газу.
У Нафтогазі зазначають: "Щоб припинити нарахування, необхідно звернутися до оператора газорозподільної мережі з заявою про припинення постачання газу та розірвання договору про доставку або надати докази про відключення". Це єдиний законний спосіб уникнути обов'язкових платежів за доставку газу.
Читайте також
- Трамп продовжив на рік заборону для російських суден заходити в порти США
- Bloomberg: Росія просить США дозволити купівлю Boeing за заморожені активи після перемир'я в Україні
- Як заощадити на мобільному зв'язку: приховані можливості тарифів Київстар, Vodafone та lifecell
- В Україні хочуть обмежити українську мову у навчальних закладах: що пропонують
- Водіям показали ціни на бензин, дизель та автогаз у різних областях: скільки коштують на Київщині та Львівщині
- Приготування пасок: як змінилися ціни на борошно, цукор, яйця та вершкове масло перед Великоднем