Міноборони анонсувало нові функції Резерв+.

Резерв+ - нові функції Міноборони
Резерв+ - нові функції Міноборони

З початку 2025 року мобілізація в Україні пройшла суттєві зміни завдяки осучасненню та цифровізації деяких процесів. Заступниця міністра оборони України з цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, Катерина Черногоренко, у інтерв'ю LB розповіла про ключові реформи, які пройшли в оборонній системі країни.

З квітня в Україні почав працювати електронний кабінет військовозобов'язаного. З 1 лютого запустили електронні направлення через Резерв+. Процес активного впровадження цих електронних систем пояснила Черногоренко.

Раніше військовозобов'язані отримували паперову постанову після проходження медичної комісії, і тільки після її занесення в реєстр вона відображалася в Резерв+. Тепер же вони мають електронний кабінет, в якому фіксуються всі дії з придатністю/непридатністю.

Наразі військовозобов'язані згенерували близько 100 тисяч направлень на медичну комісію через Резерв+. І вже з 1 квітня працюють близько 1000 військово-лікарських комісій по всій країні.

Кожна третя відстрочка випускником здійснюється через Резерв+. Водночас, Катерина Черногоренко зазначила, що військово-лікарські комісії мають стати опціональними, а всі сервіси, які вони надають, повинні бути доступні онлайн. Необхідно зосередитися на підборі військовозобов'язаних з певними професійними навичками.

Також Катерина Черногоренко повідомила про можливість внесення штрафу через Резерв+. За її словами, це дасть можливість військовозобов'язаному уникнути відвідування ТЦК, здійснити оплату штрафу в онлайн-режимі зі знижкою 50%.

Планується впровадити смарт-контракти для військовозобов'язаних. Це дозволить обирати вакансії, взаємодіяти з бригадою та підписувати контракти безпосередньо в телефоні.

Важливим етапом реформ буде внесення змін у Верховну Раду, щоб заборонити військовозобов'язаним використовувати освіту як спосіб ухилення від мобілізації.


Читайте також

Реклама