Країни Європи відстають від оборонних можливостей США на 3-10 років.


Європа відстає від США у розвитку оборонно-промислового комплексу
За деякими напрямками, країни Європи відстають у розвитку оборонно-промислового комплексу від США на три-десять років. Таку думку висловив Сергій Згурець, директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, співзасновник Консорціуму оборонної інформації.
"Йдеться про відставання від трьох, п'яти і навіть десяти років від американських виробників у базових речах. Європа намагається змінити підходи до переозброєння", – сказав він.
Втілення в життя Білої книги європейської оборони – плану "Переозброєння Європи/Готовність-2030", презентованого Єврокомісією 19 березня, може змінити ситуацію. У ньому викладено тези про створення загальноєвропейського ринку оборонного обладнання.
"Йдеться про низку напрямків, де мають посилити свої спроможності (ППО, ПРО, артилерія, ШІ, логістика тощо), зменшити свою залежність від США і готуватися до війни з РФ. Зокрема, залучити до цього Україну. Важливо, як саме вчинять з тими 150 млрд і 800 млрд, як будуть виділяти", – пояснив Згурець.
Згурець стверджує, що для країн Європи стане складністю трансформувати кошти в конкретні проєкти. Досі оборонка була єдиною сферою, яка в рамках ЄС не регулювалася, а заплановані проєкти мають стати загальноєвропейськими.
"Попередній досвід такої кооперації не був позитивним. Будемо сподіватися, ЄС зробить висновки. Причому врахує досвід України і реалії на полі бою (ми готові долучитися)", – зазначив експерт.
За словами експерта, найближчим часом можна розраховувати на допомогу у вигляді боєприпасів та бронетехніки. Системи ППО отримаємо пізніше, а виробництво безпілотників заплановане в кооперації з українськими виробниками.
"У Білій книзі є великий блок щодо БПЛА, і в ньому – про фінансування українських проєктів, спільне виробництво. Купувати китайські комплектуючі вони теж не хочуть", – розповів Згурець.
Читайте також
- Росіяни намагаються прорватися до Покровська: деталі від Сил оборони
- Європа готує відповідь на тарифний удар Трампа
- Туреччина прагне взяти під контроль стратегічну авіабазу Т4 у Сирії
- Стало відомо, де армія РФ може активізувати наступ
- Данія стає на захист Гренландії від територіальних зазіхань США
- Масштабна підтримка: Рютте назвав суму безпекової допомоги Україні від Альянсу