Китай та інші країни БРІКС готують спільну відповідь на торгові тарифи Трампа.


Міністри закордонних справ країн БРІКС зустрілися в Ріо-де-Жанейро, щоб обговорити захист торговельної системи та відповідь на тарифи США
Міністри закордонних справ групи країн БРІКС зібралися, щоб обговорити спільний захист світової торговельної системи та координацію відповіді на нові тарифи, запроваджені президентом США Дональдом Трампом.
Очікується, що зустріч у Ріо-де-Жанейро призведе до спільної заяви з критикою "односторонніх заходів" у сфері торгівлі з боку БРІКС, до якої входять Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка, а також шість нових країн, що приєдналися нещодавно, повідомляє Reuters.
“Міністри ведуть переговори щодо декларації, яка підтвердить центральну роль... багатосторонніх торговельних переговорів як головної осі дій у торгівлі”, — заявив бразильський посол Мауріціо Ліріо. “Вони підтвердять свою критику односторонніх заходів будь-якого походження, що давно є позицією країн БРІКС”.
Група БРІКС, до якої минулого року приєдналися Єгипет, Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Ефіопія, Індонезія та Іран, стикається з серйозними викликами через торговельні дії США.
Китай, якому США наклали тарифи у розмірі 145% на експортні товари, наполягав на жорсткішому тоні в комюніке, але, за даними джерела, знайомого з переговорами, кінцевий текст буде критичним, але не конфронтаційним.
Група БРІКС загалом отримала критику від Трампа, який погрожував запровадженням додаткових 100% тарифів, якщо блок продовжуватиме просування єдиної валюти для заміни долара в торговельних відносинах.
Бразилія уже відмовилася від ідеї спільної валюти під час свого періоду головування в БРІКС, повідомляла Reuters у лютому, хоча її порядок денний може сприяти зменшенню залежності від долара США у світовій торгівлі.
З урахуванням кліматичного саміту ООН, який Бразилія прийматиме у листопаді, міністри БРІКС також обговорять спільну позицію щодо фінансування кліматичних проблем, що є ключовим пріоритетом для бразильського головування.
“Огляд того, які країни мають платити за енергетичний перехід, а які країни можуть добровільно також фінансувати його, не є пріоритетним питанням на порядку денному. Це є абсолютно фундаментально”, — заявив Ліріо.
“Фінансові зобов'язання з боротьби зі змінами клімату та енергетичним переходом у країнах, що розвиваються, покладаються на багаті країни”, — додав він.
Читайте також
- Єгипет веде переговори з Китаєм щодо закупівлі стелс-підводних човнів
- Ядерне партнерство: Польща і США домовились про будівництво першої АЕС
- В Україні запрацювала спеціальна програма адаптації переселенців
- Світова економіка на межі рецесії через тарифну політику США - опитування
- Нова ера торговельних відносин: США готують першу угоду з Індією
- Україна проводить двосторонні скринінгові зустрічі з ЄС щодо підприємництва