"Дні, а не тижні": повна заява Рубіо про необхідність якнайшвидшого завершення війни в Україні.


Держсекретар США Марк Рубіо вказав, що адміністрація президента дає небагато часу на досягнення прогресу в мирних переговорах між Україною і Росією. Якщо результатів не буде, США можуть вийти з процесу активного врегулювання.
Під час інтерв'ю Рубіо зазначив, що війна в Україні - це жахлива річ, але вона не належить до США. Вони вже допомагають Україні протягом трьох років і хочуть, щоб це завершилося, але це не їхня війна.
Рубіо повідомив, що президент США провів багато часу намагаючись поставити край конфлікту. Тепер потрібно вирішити, чи можливо це взагалі.
Інтенсивні дипломатичні зусилля
Держсекретар розповів про важливість дипломатичних зусиль. Вони співпрацювали з російською стороною, а також взаємодіяли з українцями.
Рубіо також зазначив, що США та їхні європейські партнери представили рамкову структуру мирного врегулювання. Він не розкривав деталі, оскільки такі речі розвалюються через ЗМІ.
Жорсткий дедлайн для переговорів
Рубіо підкреслив, що відводять дуже мало часу на досягнення прогресу. Якщо це можливо, США братимуть участь. Але якщо не буде прогресу, у них є інші пріоритети.
США не мають наміру продовжувати дипломатію безкінечно. Якщо сторони так далеко від один одного, президент може сказати, що вони завершили. Вони будуть готові допомагати, коли інші будуть готові до миру, але не будуть продовжувати цю справу безкінечно.
Відсутність військового рішення
Держсекретар відзначив, що військового рішення немає. Вона не буде вирішена військовим шляхом, оскільки ні одна сторона не має можливості швидко закінчити конфлікт.
Основна мета мирних переговорів - запобігти подальшим людським жертвам. Рубіо нагадав про ракетний удар у Сумах, де люди загинули у вербну неділю. Він попередив, що може статися більше таких подій з обох сторін.
Контакти з Росією і наступні кроки
Рубіо підтвердив зустріч з міністром закордонних справ Росії і повідомив про можливу наступну зустріч на початку наступного тижня. Головна мета таких зустрічей - визначити наскільки близькі вони до прогресу.
Гарантії безпеки для України
Гарантії безпеки для України - важливе питання. Вони обговорюються на переговорах, оскільки Україна має право захищати себе від майбутніх атак.
Роль європейських партнерів
Рубіо високо оцінив конструктивну роль європейських союзників у переговорному процесі. Він також зазначив, що країни Європи мають брати участь у врегулюванні, оскільки деякі санкції європейського рівня не можуть бути зняті, якщо стануть частиною угоди.
Підсумки зусиль адміністрації
Рубіо підкреслив великий обсяг зусиль, вкладених адміністрацією в мирний процес. Однак, якщо не буде прогресу, США перейдуть до інших справ.
На початку тижня буде проведено наступну зустріч, на якій буде оцінено рівень прогресу. Продовження врегулювання залежить від подальших результатів.
Читайте також
- Путін оголосив про "великоднє перемир'я" з 19 по 21 квітня
- Заморозка війни та питання Криму: CNN про "рамкову" пропозицію США
- WP: Україна нарощує можливості власної артилерії
- WSJ: США розробили механізм моніторингу всеохоплюючого перемир'я в Україні
- Курс долара та євро на Великдень: прогноз для готівкового ринку України
- Не лише посилки: "Укрпошта" почне продавати незвичний продукт