Деякі українці мають платити податки з переказів — хто у списку.


Проживаючи в цивільному шлюбі, може виникнути питання оподаткування грошових переказів між партнерами. Ведення спільного бюджету стане складнішим, оскільки необхідно буде регулярно платити податки і збори. Про це повідомив адвокат Богдан Янків у своєму
Оподаткування переказів у цивільному шлюбі
Згідно з Державної податкової служби від 13.06.2025 №642/2/99-00-24-01-02-02, перекази між банківськими картками партнерів в цивільному шлюбі оподатковуються, а саме:
- 18% податку на доходи фізичних осіб;
- 5% військового збору.
"Стаття 174 ПКУ передбачає, що подарунки від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення оподатковуються за ставкою 0%. Однак, пункт 14.1.263 ПКУ чітко визначає, що членами сім’ї першого ступеня споріднення є чоловік або дружина, тобто особи, які перебувають у зареєстрованому шлюбі", — пояснив юрист.
Отже, з кожних 100 гривень переказуваної суми потрібно сплатити 23 гривні податку. Ця оподаткування стосується різноманітних фінансових операцій, навіть якщо це подарунок чи регулярний переказ.
Що буде у разі ухилення від податків
Єдиний спосіб уникнути обов’язкового оподаткування грошових переказів — офіційно зареєструвати шлюб. Адвокат застерігає, що намагання ухилитися від податків може призвести до фінансових санкцій, таких як штрафи та пені. Відповідальність у цивільному шлюбі ляже на отримувача коштів. Тому краще дотримуватися закону та оформлювати операції легально.
Українці повинні усвідомлювати свої фінансові зобов’язання та ризики, пов’язані з оподаткуванням переказів між партнерами, якщо вони проживають у цивільному шлюбі. Дотримання закону є ключовим уникнення проблем з податковою службою та уникнення несподіваних витрат.
Читайте також
- Лідер атомної енергетики — яка країна задає темп у Європі
- Керівника Полтавського ГЗК судитимуть — у чому його звинувачують
- Україна може залишитися без брухту — чим це загрожує
- Ціни на брухт — чи вигідно здавати влітку і коли буде дорожчання
- Продаж землі — які податки треба сплатити у 2025 році
- Споживчий кошик — чи можуть собі дозволити пенсіонери в Європі